Svetlá noci

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Láska otupuje a ničí!

Ak  niekoho milujete, spravíte pre neho čokoľvek. Staráte sa o neho, keď je chorý alebo mu je zle, varíte mu, žehlíte, periete, ste s ním v dobrom i v zlom, v bohatstve i v chudobe... Veríte, že on je pre vás ten pravý, jemu ste dali celé srdce a dúfate, že mu neublíži. Milujete, milujete a opäť milujete. Na oplátku chcete málinko- nehu a byť milovaný. Lenže láska je niekedy iba pozlátkom na salonke, a keď si nedáte pozor roztrhá sa na márne kúsky.

Niečo podobné sa stalo mojej kamarátke, ktorá milovala, dávala a zostala jej iba slzy. Jej priateľ bol jedináčik, takže si myslel že pánom sveta aj celého vesmíru je iba on. Každého kritizoval a nad všetkými sa iba vyvyšoval. Na začiatku bol ich vzťah rozprávkový/ ako to už býva/ lenže asi po roku chodila kamarátka uplakaná a bolo zjavné, že ich vzťah sa radikálne zmenil. Pokiaľ sa mu neozvala ona, on na ňu kašlal, nezavolal, nenapísal a neprišiel ani za ňou ju pozvať von, hoci býval od nej 5 minút. Párkrát rozmýšľala o rozchode, no vždy sa uzmierili a išli ďalej... Nakoniec sa rozišiel on s ňou. Zopár dní si poplakala  a vyzeralo to byť fajn, ale zdanie klame, a tak sme s kamatátkami po mesiaci zistili, že plače pre neho takmer každý večer. Povedala mi, že ho stále miluje a dala by čokoľvek, keby boli opäť spolu.... Hoci podľa mňa /a iných jej kamarátok / je to obyčajný kretén  a vôbec si ju nezaslúžil.

Ako sa hovorieva, čas lieči a snáď nájde toho pravého, ktorý ju zahrnie láskou a šťastím.


Príbehy | stály odkaz

Komentáre

 1. Vsetko
  zle je na daco dobre.
  Raz to tvoja kamoska zisti.
  Snazte sa jej pomoct a nech nie je sama.
  Drzim palceky.
  publikované: 03.01.2009 19:46 | autor: . (e-mail, web, neautorizovaný)
 2. A možno
  to je práve tým, že len milovala milovala a milovala a nechcela za to nič. Je prirodzené, žiaľ, že sú takí jedinci, ktorí to využijú. Ak milujem, chcem byť milovaná. Ak sa o neho starám, očakávam, že sa o mňa postará aj on. Proste niečo za niečo, taká je aj láska. Nezištnosť v láske znamená sebadeštrukciu a tak trošku aj naivitu.
  publikované: 03.01.2009 20:26 | autor: barka (e-mail, web, autorizovaný)
 3. ano,
  vsetko je na nieco dobre, zatial stojime pri nej a snažime sa vsetky pomoct ako sa da, aby sa necitila sama a opustena... Aj ona chcela byt prirodzene milovaná, len on sa akosi zmenil...alebo možno sa nezmenil a ona mala ružové okuliare
  publikované: 03.01.2009 22:16 | autor: Lili (e-mail, web, autorizovaný)
 4. Barka
  viem o čom hovoríš, práve si to odsieram... je to úplne na prd, keď jeden dáva a druhý len berie...
  publikované: 03.01.2009 23:12 | autor: Maťo (e-mail, web, neautorizovaný)
 5. to verim..
  vzťah je o niečom inom... a neviem, ako môže byť niekto tak sebecký a do vzťahu nič neinvestovať...
  publikované: 03.01.2009 23:38 | autor: Lili (e-mail, web, autorizovaný)
 6. Ešte
  som zabudol doplňiť.. jeden dáva, druhý berie a potom odkopne...
  publikované: 04.01.2009 01:49 | autor: Maťo (e-mail, web, neautorizovaný)
 7. Maťo
  hej, hej.. tak to žiaľ väčšinou býva...
  publikované: 04.01.2009 20:17 | autor: Lili (e-mail, web, autorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014